ارتفاعات استان گلستان سفیدپوش شد

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان گفت: با توجه به کاهش قابل توجه دمای هوا در استان گلستان، بارش باران سراسر استان گلستان را فراگرفته و ارتفاعات استان گلستان نیز سفیدپوش شده است.

محمدرضا رحمان‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان با اشاره به نفوذ سامانه بارشی به استان اظهار داشت: بارش باران از شب گذشته تاکنون در استان گلستان آغاز شده و همچنان ادامه دارد و بیشترین باران در مناطق شرقی استان بوده و بارش برف در ارتفاعات استان نیز آغاز شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری گرگانو وی افزود: از شامگاه سه شنبه در استان گلستان باران ، پیوسته در حال باریدن است و تاکنون بیشترین میزان آن از مینودشت حدود 30 میلی متر گزارش شده و در گرگان مرگز گلستان هم تاکنون 26 میلی متر باران بارید.

رحمان نیا تصریح کرد: این سامانه سرد از عصر سه شنبه وارد استان گلستان شده و بر اساس پیش‌بینی کارشناسان، تا اواخر وقت پنجشنبه در استان گلستان فعالیت دارد.

وی اظهار کرد: در این مدت با توجه به شدت بارش، آبگرفتگی برخی معابر عمومی و در نواحی کوهستانی با وقوع ریزش برف و پدیده مه غلیظ اختلال در تردد جاده‌ای مورد انتظار است و توصیه می‌شود تمهیدات لازم برای کاهش خسارات احتمالی در استان انجام شود.

معاون توسعه و پیشبینی هواشناسی استان گلستان گفت: کاهش حدود 14 درجه‌ای دمای هوا، بارش برف در ارتفاعات و باران در مناطق دشت، از پیامدهای این سامانه سرد است.

تسنیم