زورگیران خشن در استان گلستان دستگیر شدند

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری گرگانو به نقل از رکنا فرمانده انتظامی استان گلستان از دستگیری سارقان زورگیر که اقدام به ۲۰ فقره سرقت از شهروندان کرده بودند توسط ماموران پلیس آگاهی استان خبر داد.

سردار علی اکبر جاویدان فرمانده انتظامی استان گلستان اظهار داشت: در پی وقوع یک فقره زورگیری از یکی از شهروندان و سرقت وجه نقد از وی توسط  راکبان یک دستگاه موتورسیکلت موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان قرار  گرفت.


جاویدان ادامه داد: با تشکیل تیمی زبده از ماموران پلیس آگاهی، تحقیقات به طور گسترده جهت شناسایی و دستگیری موتورسواران زورگیر آغاز شد.


وی افزود: با اعزام گشت‌های متعدد در ساعات مختلف شبانه ‌روز و استفاده از تجربیات پلیسی و بررسی‌های صورت گرفته از سوی ماموران، سرانجام دو سارق جوان که با ایجاد درگیری و به زور اقدام به سرقت وجه نقد از مال باخته کرده بودند، شناسایی و مسیرهای احتمالی تردد آنها تحت کنترل قرار گرفت.


سردار جاویدان تصریح کرد: با زیرنظر قرار دادن آمد و رفت‌های این دو سارق سابقه‌دار، سرانجام ماموران در یک عملیات هوشمندانه موفق به دستگیری هر 2 سارق شدند.


وی ادامه داد: پس از انتقال متهمان به پلیس آگاهی و طی تحقیقات تکمیلی با توجه به سوابق کیفری این دو سارق و ثبت جرائمی مانند کیف‌قاپی، سرقت وسایل داخل خودرو و زورگیری درپرونده کیفری آنها و با توجه به مستندات به دست آمده در نهایت این 2 سارق به 20 فقره سرقت با همکاری دو همدست خود اعتراف کردند.


فرمانده انتظامی استان گلستان اظهار داشت: ماموران در ادامه تحقیقات خود با شناسایی محل اختفاء اعضای دیگر این باند زورگیر، پس از هماهنگی با مقام قضائی در یک عملیات منسجم موفق شدند دو متهم دیگر را در مخفیگاه خود دستگیر کنند.


وی ادامه داد: ماموران در بازرسی از مخفیگاه این متهمان دو تیغه شمشیر، یک تیغه چاقو، دو دستگاه گوشی و تعدادی سیم کارت مسروقه کشف کردند.


جاویدان گفت: اعضای این باند پس از اعتراف به سرقت ها و تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.


انتهای خبر/7527596ر