سخنان کامل دکتر سید محمود علوی در گرگان + حاشیه های مراسم 28مین سالگرد ارتحال امام

وزیر اطلاعات در گرگان: مردم همچنان دلبسته و وفادار امام(ره) هستند


به گزارش خبرگزاری گرگانو به نقل از سایت خبری آریا

مراسم بیست و هشتمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام راحل عظیم الشان حضرت امام خمینی (ره) با حضور وزیر اطلاعات در مسجد جامع گلشن گرگان برگزار شد.میزبان این برنامه دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان بود که با همکاری سازمان صنعت ، معدن و  تجارت استان ، اتاق اصناف و فرمانداری گرگان این مراسم برگزار شد .

خیرمقدم این مراسم نیز با حاج حسین خلیلی رئیس اتاق اصناف استان گلستان بود که به نقش بارز سازمان صنعت ، معدن و تجارت و آقای قوانلو رئیس این سازمان در برپایی این مراسم اشاره ای کوتاه داشت و مدیران و معاونین این اداره کل هم در جای جای مراسم حضور پررنگی داشتند .

یکی دو نفری که در خلال برنامه صحبت می کردند و یا تکبیر می فرستادند ، بر اهمیت و نفش سربازان گمنام امام زمان (عج) در تامین امنیت جامعه تاکید و تشکر کردند .

حجت الاسلام سید محمود علوی مهمان ویژه برنامه حدود ساعت 19:10 دقیقه با مشایعت آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان و حسن صادقلو استاندار گلستان به مسجد گلشن وارد شد ند و حضور مهمانان برنامه از سراسر شهرهای استان و روحانیون اهل سنت نیز در این مراسم جلوه ویژه ای داشت .

حجت الاسلام علوی در خلال سخنان خودش به مراسم دیشب با رئیس جمهور اشاره کرد و وقتی از حضورش در گلستان سخن به عمل آمد ، دکتر روحانی به ایشان گفت سلام مرا به آیت الله نورمفیدی و مرم گلستان برسان که در انتخابات 29 اردیبهشت ماه با شکوه و عظمت شرکت کردند.


به گزارش خبرگزاری آریا، وزیر اطلاعات در این مراسم گفت: در گذشت عالم بزرگوار مصیبتی جبران نشدنی است و امام (ره) از مصادیق بارزی بود که فقدانش جبران نشدنی است.
سید محمود علوی افزود: عشق و ارادت ملت ایران به خمینی کبیر(ره) علیرغم گذشت سالها از ارتحالش کاهش نیافته بلکه به دلیل شناخت بیشتر از ویژگی های شخصیتی ایشان ، بیشتر و درخشان تر شده است.


وی گفت : حضور گسترده مردم در مراسم گرامیداشت امام (ره)نشان دهنده قدرشناسی مردم است.
وزیر اطلاعات ادامه داد: حضور مردم در نمازهای جمعه، روز قدس، راهپیمایی 22 بهمن و انتخابات های مختلف نشان دهنده تاثیر امام خمینی (ره)و نفوذ شخصیت ایشان در دل مردم است.
او گفت : امام فقیهی نوپرداز و ژرف اندیش در بحث فقه و اصول است و فیلسوفی بود که از اندیشه عقلانی استدلالی با پیچیدگی های فلسفی برخوردار بود.


وی همچنین از امام به عنوان عارف، ادیب و شاعری با قلبی نورانی و عرفانی یاد کرد که زندگی ، ویژگی های شخصیتی و کمالاتش نگاه انسان را خیره می کند.
محمود علوی با بر شمردن ویژگی های امام(ره) در حوزه مدیریت سیاسی افزود: او مدیری تحلیل گر و دور اندیش بود که به قدرت مردم اعتماد داشت و معتقد بود اگر مردم در صحنه باشند دشمن نمی تواند کاری از پیش ببرد.


او با اشاره به دور اندیشی های امام در حوزه سیاست افزود: امام سالها پیش تر فروپاشی کمونیسم را پیش بینی کرده بود و به گورباچف گفته بود صدای شکستن استخوان مارکسیست به گوش می رشد.
علوی با اشاره به روح عظیم امام در مصائب افزود: در فاجعه جانسوز هفت ‎تیر ما شهید بهشتی را از دست دادیم و صبح هفت تیر مسئولان به دیدار امام خمینی(ره) رفتند و همه انتظار داشتند امام خمینی(ره) اندوه خود را از این ماجرا نشان دهند اما امام راحل همانند کوهی این حادثه مترقبه را تسلیت گفته و گفتند وقتی شما سیلی به صورت آمریکا می‎زنید آمریکا نیز عکس‎العمل نشان می‎دهد.


وزیر اطلاعات با بیان اینکه در قیام انقلاب اسلامی خاستگاه نخست مبارزه دانشگاه بود و در این محیط اسلام در اقلیت بود، تاکید کرد: خاستگاه دوم بازار بود و پس از ماجرای سال 1342 بازاریان دل‎زده شده بودند و انگیزه‎ای برای مبارزه سیاسی نداشتند.
علوی با اشاره به اینکه سومین خاستگاه حوزه علیمه و روحانیون بودند و قبل از پیروزی انقلاب اسلامی با توجه به موضوع آیت الله مدرس انگیزه لازم را نداشتند و تصور می‎کردند که در جریان‎های سیاسی روحانیون کنار زده می‎شوند ، افزود: در این شرایط شاه تصور می‎کرد که فردی جلوی رویش نیست و برنامه‎های خود را برای اسلام‌زدایی آغاز کرد.


وی ادامه داد : در این ایام امام متوجه شد که شاه برنامه‎های اسلام‎زدایی را دنبال می‎کند و اگر جلویش گرفته نشود دیگر کاری نمی‎توان کرد.
وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد: امام خمینی در سخنرانی‎های خود در قم، با خطاب قرار دادن روحانیون آنها را به حرکت مبارزاتی متصل کرد.
وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) با سخنرانی خود هیمنه آمریکا و پشتیبانی خارجی شاه را در کشور در هم می شکست ، افزود : امام خمینی (ره) رئیس جمهور آمریکا را در آن زمان فاسد‎ترین رئیس جمهور در جهان معرفی می‎کرد.


وزیر اطلاعات ادامه داد : آن چیزی که در حرکت امام خمینی(ره) بی‌سابقه است این است که در قیام ، نیروهای مسلح کشور را در کنار انقلاب می‌دانست و به شاه با لحن تندی می‌گفتند کاری نکنید که بگویم شما را از این کشور بیرون کنند.
وی بابیان اینکه امام خمینی(ره) با ارتش با نگاه پدرانه سخن می‌گفت، افزود: امام خمینی(ره) ارتش را برای مملکت و ملت می‌دانستند و می‌گفتند که ارتش را باید به ملت برگردانیم.
وی گفت: امام خمینی(ره) مسیر انقلاب را در زمانی آغاز کرد که امید به پیروزی نبود اما ایشان توانستند انقلاب را به پیروزی برساند.


وی تاکید کرد: پس از انقلاب اسلامی نیز با هدایت پیامبرگونه خود توانستند کشور را در برابر توطئه‌ها، تحریم و جنگ نظامی پیش ببرد.
علوی با بیان اینکه پس از ارتحال امام خمینی(ره) مجلس خبرگان رهبری به شایستگی بار مسئولیت را به دوش مقام معظم رهبری نهاد (مد ظله العالی)، افزود : امروزه با رهبری و درایت رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی)کشور از جمهوریت اسلامی خود دفاع می کند و کشورهای دیگر اسلامی نیز از آن درس می گیرند.


وزیر اطلاعات با بیان اینکه چشم کشورهای اسلامی امروز به انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)است، گفت: ملت ایران هوشمندانه در صحنه انتخابات و راهپیمایی 22 بهمن حضور پیدا می‌کنند و از مسیر امام خمینی(ره) و آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی صیانت می‌کنند.


 طوفان انتقاد از استاندار گلستان در حضور وزیر اطلاعات 


دکتر محسن کوهساریان قائم مقام ستاد جوانان دکتر روحانی در استان گلستان در حاشیه مراسم گرامیداشت ارتحال امام در مسجد گلشن گرگان، هنگام خروج وزیر اطلاعات ضمن خیرمقدم به ایشان از عملکرد بسیار ضعیف حسن صادقلو استاندار گلستان در چهار سال گذشته انتقاد کرده و خواستار رساندن پیام جوانان گلستانی به دکتر روحانی شده است. وی گفت متاسفانه ناتوانی استاندار گلستان در اداره استان امروز مصیبیت برای استان شده که باید زودتر به فکر چاره بود.


 کوهساریان به وزیر اطلاعات گفت: متاسفانه در چهار سال گذشته از بسیاری از نیروهای اصلاح طلب استفاده نشده و استاندار گلستان بیشتر با نیروهای قالیبافی و مخالفان دولت هماهنگ بوده است.


وی افزود: استاندار گلستان حتی یکبار با جوانان حامی دولت دیدار نداشته و نسبت به مطالبات آنان بی توجه بوده است. 

در این لحظه استاندار گلستان در پاسخ به کوهساریان گفته که من با جوانان بسیاری دیدار داشته ام که دکتر کوهساریان در پاسخ وی گفته " بله با جوانان دیدار داشتی با حامیان قالیباف با مخالفان دولت با پسرخاله و پسرعمه و فامیل های خودت دیدار داشتی نه با جوانان حامی دولت.

محسن کوهساریان همچنین از بی توجهی استاندار گلستان در سال 94 به مشکلات کارگران معدن انتقاد کرد و افزود: در سال 94 اینجانب  در جلسه ای مشکلات کارگران معدن و وضعیت ناامن معدن  را به گوش استاندار رساندم که متاسفانه ایشان به جای حل مشکلات معدن و کارگران مطلوم , از من به دادگستری شکایت کرده که هشت ماه درگیر این پرونده بودم که در نهایت حکم تبرئه برای من صادر شد. اگر استاندار صادقلو در سال 94 مشکلات کارگران معدن را بررسی و توجه بیشتر می کرد شاید مشکلات امسال در آستانه انتخابات پیش نمی آمد.


کوهساریان از وزیر اطلاعات خواست که صدای جوانان و اصلاح طلبان استان گلستان را به گوش دکتر روحانی برساند.


هنگام انتقاد دکتر کوهساریان، آیت الله نورمفیدی هم حضور داشتند و  استاندار گلستان با حالت التماس و خواهش دست این جوان گلستانی را گرفته و گفت: لطفا تمام کنید.


به گزارش گرگانو - گرگان فردا معتقد است که به وجود آمدن فضایی که در آن جوانان گلستانی بدون لکنت زبان و با صدایی رسا تندترین انتقادات را به گوش وزیر اطلاعات برسانند، مدیون رای مردم و شخص آقای دکتر روحانی است که با انتصاب وزیری کاردان و مردمی در راس وزارت اطلاعات فضای امنی برای منتقدان فراهم کرده است. سعه صدر و خوشرویی حجت الاسلام علوی وزیر محترم اطلاعات در شنیدن انتقادات منطقی دکتر محسن کوهساریان دلگرم کننده بوده و انشالله با درایت دولت دوازدهم، شاهد پایان بی کفایتی و ناتوانی در مدیریت ارشد استان گلستان باشیم.